«Դեժավյու» տելեգրամյան ալիքը գրում է․ «Հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն աննախադեպ էին ընտրախախտումների, ընտրակեղծիքների ծավալով: ՔՊ կուսակցության տրամադրության տակ հայտնված ընտրակեղծարարները, արհեստավարժորեն են աշխատել նաև Գյումրիում, որտեղից նույնպես, անհավատալի ձայներ են ապահովել: Պարզվում է՝ Գյումրու Շիրակացի 17,14,18,13 համարներով շենքեր գոյություն ունեն, որտեղ բնակիչներ էլ կան, մի բան էլ մասնակցում են ընտրություններին: Իրականում փլված, գոյություն չունեցող շենքերի հասցեներով ընտրակեղծիք արարող-ստեղծագործող ՔՊ-ականների երևակայությանը հասնող չկա: Մեր տեղեկություններով՝ Գյումրուց ընտրված ՔՊ-ական պատգամավորներն են հուշել իրենց ընտրակեղծարար կոլեգաներին օգտվել Գյումրու փլված շենքերի հանգամանքից: «Դեժավյու»-ն այլ տեղեկությունների ևս տիրապետում է, որոնք առաջիկայում կներկայացնենք»։