«Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջկառավարական հանդիպմանը կհետևի առևտրի և տնտեսական հարաբերությունների համաձայնագրի ստորագրումը, որը հնարավորություն կտա գործընկեր պետություններին համատեղ ուժերով հայտնաբերել և հետազոտել հանքային պաշարները»,-հայտնել է Թուրքիայի Բնական պաշարների և էներգետիկայի նախարարը:
Ըստ նախարարի, հանձնախմբերի հանդիպումից հետո, որը տեղի կունենա շաբաթ օրը, կքննարկվեն էներգետիկայի, արտադրության և առևտրի երկկողմանի հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:
Այցի ընթացքում, սպասվում է, որ Յիզդիսը հանդիպում կունենա Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ և Ազգային Ժողովի նախագահ Աբիդ Շարիֆովի հետ. Թաներ Յլդըզը և Աբիդ Շարիֆովը միջկառավարական հանձնախմբի համանախագահներն են:
Յլդըզի գործուղումը կավարտվի շաբաթ երեկոյան:
Ըստ հոկտեմբերի 1 տվյալների վիճակագրության, Թուրքիան Ադրբեջանում ներդրել է 3.825 միլիարդ դոլար, որից 3.573 միլիարդը ներ է դրվել էներգետիկայի բնագավառում: