Հոկտեմբերի 11-ին մեկնարկեց երգիչ, երգահան Վահան Արծրունու բեմական գործունեության 30 և ծննդյան 50-րդ հոբելյաններին նվիրված համերգաշարը: Կայացած չորս տարաժանր համերգները կեզրափակվեն դեկտեմբերի 25-ին կայանալիք հոբելյանական շարքի վերջին գալա համերգով՝ սիմֆո-ռոք ժանրում:
Բեմում կլինեն Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի գլխավորությամբ, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Նոր Նորքի հայորդաց տան «Շողակաթ» մանկական երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար ու խմբավար` Կարինե Եզեկականյան), մենակատարներ Մերուժան Տեր-Մինասյանը (գալարափող` ՀՀ վասնակավոր արտիստ), Հասմիկ Բաղդասարյանը (երգուհի), Վահագն Ամիրխանյանը (սոլո կիթառ), Արթուր Մոլիտվինը (բաս կիթառ), Լևոն Հախվերդյանը (հարվածային գործիքներ), Էմմանուել Հովհաննիսյանը (դուդուկ) և իհարկե Վահան Արծրունին:
Երեկոյի առաջին բաժնում կկատարվեն ստեղծագործություններ Կոմիտասի բանաստեղծությունների հիման վրա և Մաշտոցյան շարականի մեկնություններ, իսկ երկրորդ մասում՝ գործիքային ստեղծագործություններ, երգեր՝ Վահան Արծրունու և Ռազմիկ Դավոյանի խոսքերով: