«Հրաժարական տալով ես ապացուցեցի իմ նվիրվածությունը երկրի նախագահին»,- մեկնաբանելով իր հրաժարականի փաստը «Արմնյուզ»-ին ասել է Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Նա նշել է, որ օրենսդրությունը չէր խանգարում պահպանել Ազգային ժողովի պաշտոնը` միաժամանակ կատարելով ՀՀԿ շտաբի պետի գործառույթները: «Բայց ես նպատակահարմար եմ գտնում, որ անթերի աշխատանքները կազմակերպելու համար այդպես վարվենք: Ես չեմ ուզեցել, որ դա նաեւ դառնա քննարկման առարկա, որ Ազգային Ժողովի նախագահը, լինելով կուսակցության գործադիրի անդամ, նաեւ ղեկավարում է շտաբը: Այդ քայլով ես ապացուցեցի իմ նվիրվածությունը երկրի նախագահին, Հանրապետական կուսակցությանը: Ապացուցեցի, որ պաշտոնը չէ, որ ինձ պահում է կուսակցության անդամ: Ես ավելին եմ համարում լինել շտաբի պետ եւ հաջողություններ ունենալ, քան լինել Ազգային Ժողովի նախագահ: Օրինակ եմ ծառայել շատերի համար, որ չի կարելի կուսակցությանը նվիրվել զուտ միայն պաշտոն զբաղեցնելու համար»,- ասել է Աբրահամյանը: