Հունիսի 3-ին Լիբանանի Հայկազյան համալսարանում կազմակերպվել էր միջոցառում՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Հայկազյան համալսարանի (ք. Բեյրութ, Լիբանան) միջև ստորագրված Համագործակցության հուշագրի շրջանակներում կազմակերպված Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական կորպուսի 2 աշխատակիցների՝ Արմեն Սարգսյանի և Սամվել Սարյանի մասնակցությամբ ուսումնական ծրագրի ավարտին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի արտաքին գործերի նախարարությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայկազյան համալսարանի նախագահ Փոլ Հայտոսթյանը, Լիբանանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աթաբեկյանը, Մերձավոր Արևելքում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչության խորհրդական Պետո Դեմիրճյանը, համալսարանի արվեստի և գիտությունների դեկան Արդա Էկմեկջին, «Հայկական Սփյուռքի ուսումնասիրությունների կենտրոնի» տնօրեն Անդրանիկ Դաքեսեանը։
Միջոցառման ավարտին համալսարանի նախագահ Հայտոսթյանը և դեսպան Աթաբեկյանը Արմեն Սարգսյանին և Սամվել Սարյանին հանձնեցին ավարտական վկայականներ: