«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մանե Թանդիլյանն այսօր խորհրդարանի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողվում ներկայացրեց «ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծ, որով նախատեսվում է, որ ՍՊԸ-ն՝ որպես միակ մասնակից, կարողանա ունենալ մեկ անձից կազմված այլ տնտեսական ընկերություն:
««Սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասը ևս սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության համար սահմանում է որպես միակ մասնակից՝ մեկ անձից բաղկացած այլ տնտեսական ընկերություն հիմնադրելու կամ ունենալու արգելք, ուստի անհրաժեշտ է համապատասխան փոփոխություն կատարել նաև նշված օրենքում՝ ուժը կորցրած ճանաչելով նշված օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասի երկրորդ նախադասությունը»,- ասվում է նախագծի մեջ
Նախագծի լրամշակված տարբերակը հանձնաժողովում դրվեց քվեարկության, ստացավ դրական եզրակացություն: Այն կներառվի ԱԺ լիագումար նիստի օրակարգում։