Մարտի 23-ին Արագածոտնի մարզպետ Գաբրիել Գյոզալյանն այցելեց Թալինի բժշկական կենտրոն: Նա շրջայց կատարեց կենտրոնի բաժանմունքներում, ծանոթացավ շենքային եւ աշխատանքային պայմաններին, առկա հնարավորություններին: Այնուհետեւ կայացավ հանդիպում բուժհաստատության ղեկավարության եւ աշխատակազմի հետ:
Կարեւորելով բուժաշխատողի դերն ու նշանակությունը հանրության առողջության պահպանման գործում` մարզպետը նշեց, որ, մասնագիտական գիտելիքներին զուգահեռ, անհրաժեշտ է պահպանել այցելուների հետ անմիջական եւ մարդկային շփման առավելագույն հարաբերություններ, քանի որ մասնագիտական բարձրագույն գիտելիքների ունենալուց զատ, նախ եւ առաջ բժիշկների բարոյահոգեբանական ճիշտ մոտեցմամբ է պայմանավորված հիվանդների ապաքինումն ու առողջության պահպանումը:
Քննարկվեց նաեւ բուժհաստատության աշխատակազմը բարձրորակ եւ երիտասարդ կադրերով ապահովելու հարցը:
Գաբրիել Գյոզալյանը հանձնարարեց, որպեսզի աշխատակազմը թարմացվի նոր, նեղ մասնագիտական որակավորումներ ունեցող բուժաշխատողներով: Քննարկվեց նաեւ բժշկական կենտրոնի շենքային պայմանների բարելավման, նոր սարքավորումններով հագեցվածության խնդիրը: