Այսօր ԱԺ` կառավարության նախաձեռնած արտահերթ նիստում քննարկվում է ՀՀ նախագահի ներկայացրած` ՀՀ կառավարության և ՌԴ կառավարության միջև կնքված` ՀՀ կառավարությանը 200 միլիոն դոլարի չափով պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին համաձայնագրի վավերացման հարցը:
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանն իր ելույթում անարգանքի սյունին գամեց այն պատգամավորներին, ովքեր քննադատում են համաձայնագիրը, այդ թվում` Զարուհի Փոստանջյանին:
«Ախր կա ժամանակակից պատերազմների տեսություն: Մեր տագնապած հռետորուհին թող կարդա «Сетецентрическая и сетевая война» «Бесконтактные сетевые войны» «Эпоха сетецентричных гибридних войск» աշխատությունները: Հիշեք պաշտպանության նախարար Սեյրան Մուշեղովիչի հայտարարությունը, որ Ադրբեջանի դիվերսիաների դիմաց կլինի ասիմետրիկ պատասխան: Եկեք ողջունենք այս վարկային համաձայնագիրը»,- ասաց պատգամավորը: