Միանում եմ այն անհամաձայնությանը, որը վերաբերում է այս նախագիծը նման հրատապությամբ քննարկելուն․ Ազգային ժողովում ելույթի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը:
Ազգային ժողովը քննարկում է «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և կանխարգելման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին նախագիծը։
«Ունենք մի իրավիճակ, որ չենք կարողանում սպառիչ կերպով հակածխախոտային քաղաքականությունն իրացնել: Մ՝իգուցե ավելի լավ տարբերակ կլիներ, եթե ոչ թե այսպես հրատապ՝ մինչև մարտի 15-ը փորձել օրենքի նախագիծը բերել ԱԺ, քննարկել և հրատապ կերպով փորձել ընդունել, այլ բերեինք մարտի 15-ի ժամկետը հետաձգելու հարցը, որովհետև մի բան հաշվի առեք՝ ի վերջո, ԱԺ-ում դուք ունեք մեծամասնություն, և ընդունվելու է այս օրենքի նախագիծը՝ բոլոր թերություններով հանդերձ»,- նշեց պատգամավորը:
Ավելին՝ տեսանյութով: