Վարչապետի կողմից ադրբեջանական տեղանունների նշումը պատահական չէր: Այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, որ Նիկոլ Փաշինյանը Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածի փակվելու առնչությամբ նշեց ոչ թե հայկական, այլ ադրբեջանական տեղանունները:
«Ես համընկնումներին չեմ հավատում, մանավանդ որ դրանից 24 ժամ առաջ Ալիևը հայտարարել էր, որ պետք է վերադառնալ պատմական Ադրբեջանի տեղանուններին: Ադրբեջանը սադրեց, փակեց ճանապարհը և ցույց տվեց, որ կարող է նման սադրանքներով պարտադրել ՀՀ-ին: Ալիևը պարտադրեց օգտագործել ադրբեջանական տեղանուններ և Փաշինյանն օգտագործեց Չայզամլի և Էյվազի տեղանունները»,- նշեց Խաչատրյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց, որ Ադրբեջանը պարտադրում է վերադառնալ ԽՍՀՄ սահմաններին. «Եթե Հայաստանի իշխանություններն ընդունեն այդ սահմանները, Արցախի հարցը օրակարգից դուրս կգա, այսինքն՝ Արցախը կհայտնվի Ադրբեջանի կազմում»: