Այսօր լրագրողների հետ զրույցում էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը, պատասխանելով այն հարցին, թե արդյո՞ք հնարավոր կլինի հավասար պայմաններ ստեղծել, օրինակ` բոլորը կարո՞ղ են շաքարավազ ներկրել, հիշեցրեց Հովիկ Աբրահամյանի հանձնարարականը` ասելով, որ այն ընթացքի մեջ է, հուշաթերթ պետք է պատրաստվի` մանրամասն նկարագրությամբ, և ցանկացած միջամտություն, որն այդ փաստաթղթից դուրս է լինելու, համարվելու է անօրինական միջամտություն:
Ինչ վերաբերում է իր այն հայտարարությանը, որ լրագրողները կարող են էկոնոմիկայի նախարարությանը տրամադրել տեղեկություններ մենաշնորհների վերաբերյալ, նախարարը նշեց, որ այդ հայտարարությունն արվել է իր խոստմանը համապատասխան, որպեսզի բոլորը տեսնեն, որ ինքը բաց, հրապարակային աշխատող է: «Եթե չեք ուզում օգնել, մի' օգնեք, ես իմ գործն անելու եմ` հանձնարարականին համապատասխան»,- ասաց Արծվիկ Մինասյանը: