«Եվրատեսիլ 2015» միջազգային մրցույթում Հայաստանը ներկայացնող «Genealogy» խմբի անդամ Թամար Կապրելյանը ճանաչվել է «Eurovision\'s Next Top Model»:
Հայ երգչուհին հաղթել է Wiwibloggs կայքի հայտարարած ամենամյա մրցույթում, որը քվեարկություններ է կազմակերպում՝ պարզելու համար մրցույթի ամենագեղեցիկ երգչուհուն, երգչին:
«Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով wiwibloggs կայքի տեսանյութը, հայտնում է, որ Թամարը շնորհակալություն է հայտնել իր երկրպագուներին աջակցության և իր օգտին քվեարկելու համար: Նա նաև կոչ է արել հետևել իրեն սոցիալական ցանցերում:
«Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթն անցկացվեց Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում՝ «Կառուցելով կամուրջներ» նշանաբանի ներքո: Մրցույթում հաղթեց Շվեդիան ներկայացնող Մոնս Զելմերլյովը՝ «Heroes» երգով:
Հայաստանը ներկայացնող «Genealogy» խումբը երգի միջազգային մրցույթում չհայտնվեց լավագույն տասնյակում. այն զբաղեցրեց 16-րդ հորիզոնականը: Հայկական խումբը հանդես եկավ «Face The Shadow» (Առերեսվի՛ր ստվերին) երգով: