Կառավարության վաղվա նիստում ՏՄՊՊՀ նախագահ Արտակ Շաբոյանը ներկայացնելու է պետական մարմիններում հեռախոսակապի և փոստային կապի ծառայությունների նորմաների աղյուսակում պետական մարմինների համար փոստային կապի ծառայությունների տարեկան սահմանաչափը (200 հազ. դրամ)` ՏՄՊՊՀ-ի համար նախատեսելով 2մլն 100 հազ. դրամ:
ՏՄՊՊՀ-ն դա պայմանավորում է իր կողմից հրավիրվող նիստերին մասնակցող շահագրգիռ անձանց գրավոր ծանուցումներ ներկայացնելու, տնտեսվարող սուբյեկտներից, պետական մարմիններից անհրաժեշտ փաստաթղթեր և այլ տեղեկատվություն ստանալու, նիստին մասնակից շահագրգիռ անձանց իրազեկումը, վարչական ակտերի հանձնումը հասցեատերերին ապահովելու գործընթացը կազմակերպելու անհրաժեշտությամբ:
Նախագծի ներկայացումը պայմանավորված է ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի բնականոն գործունեության կազմակերպման անհրաժեշտությամբ` կապված ծրարների գնումների քանակի ավելացման, այդ թվում՝ արագացված փոստային (EMS), սուրհանդակային և օժանդակ ծառայությունների մատուցման վճարների հետ: