Բելգիայի Անտվերպեն քաղաքում ընթանում է սպորտային մարմնամարզության աշխարհի անհատական առաջնությունը:
Հայաստանի պատվիրակներ Հարություն Մերդինյանը և Վահագն Ստեփանյանը հանդես եկան նժույգ թափերում: Նրանցից առաջինը գրավեց 9-րդ, իսկ երկրորդը` 13-րդ տեղը:
Այս ամենով հանդերձ, մարմնամարզության հայկական դպրոցն իր հաշվին համաշխարհային նոր նվաճում գրանցեց: Վահագն Ստեփանյանը նժույգ թափում խստապահանջ մրցավարական հանձնախմբին ներկայացրեց իր ստեղծած նոր կապակցությունը` ուղիղ խաչաձևումով կանգ ձեռքերին, ապա ` հակադարձ խաչաձևում: Երևանցու կատարումը ուղեկցվեց բուռն ծափահարություններով, արժանացավ բարձր գնահատականի, ընդգրկվեց մարմնամարզական բարդ տարրերի և կապակցությունների միջազգային անվանակարգում:
Հայկական կատարումը ստացավ «Ստեփանյան» անունը, իսկ Վահագնին հանձնվեց հատուկ հավաստագիր:
Հարկ է նշել, որ օլիմպիական չեմպիոններ Հրանտ Շահինյանից, Ալբերտ Ազարյանից և աշխարհի չեմպիոն Արթուր Հակոբյանից հետո Վահագնը հայաստանցի չորրորդ մարմնամարզիկն է, ում անունը գրանցում ստացավ մարզաձևի համաշխարհային անվանակոչության պատմագրքում: