Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան համայնքում բնակիչները փակել են Նոյեմբերյան-Վրաստան միջպետական ճանապարհը` ընդվզելով Փաշինյանի վերջին օրերի դավադիր պայմանավորվածությունների դեմ։
Yerkir.am-ը տեղեկացավ, որ ակցիա իրականացնողների շրջանում հայտնվել է ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանի ընկերը՝ Տավուշի ԵԿՄ տարածքային ստորաբաժման պատասխանատու Յուրա Հարությունյանը և, ակնհայտ սադրիչ գործողություներ իրականացնելով, պահանջել է բացել ճանապարհը:
Ըստ անակատեսների՝ ԵԿՄ֊ական Յուրա Հարությունյանն իր «Վիլիս» մանկիշի ավտոմեքենան վարել է ակցիայի մասնակիցների ուղղությամբ:
Ակցիայի մասնակիցներին հաջողվել է հեռացնել Սասուն Միքայելյանի ընկերոջը` Տավուշի ԵԿՄ տարածքային ստորաբաժման պատասխանատու, նիկոլական սադրիչ Յուրա Հարությունյանին։
Բնականաբար, ԵԿՄ Տավուշի մարզի պատասխանատուն չէր կարող իր սադրիչ գործողություններով նման անբարո վարքագիծ դրսևորել առանց Սասուն Միքայելյանի ֆաս հրամանի։