Դաշնակցության երիտասարդական միության ընկերներով եկանք, որ փոխենք Արցախի պղծված դրոշը, վերականգնենք այն անդառնալի հարվածը, որը իրականացվել է և Ֆրանսիայի հրապարակում նորից ծածանենք Արցախի Հանրապետության դրոշը՝ ըստ Yerkir.am-ի ասաց ՀՅԴ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը, որն այլ ակտիվիստների հետ շտապել է Ֆրանսիայի հրապարակ, երբ լսել է, որ «Սասնա ծռեր» ահաբեկչական խմբավորման անդամները ներկել են ապրիլի 5-ի հանրահավաքի մասնակիցների բարձրացրած Արցախի դրոշը։
«Ամենաուրախալի փաստը, որ պիտի արձանագրենք, այն էր, որ մեզանից ավելի վաղ այստեղ էին հասել մի խումբ քաղաքացիներ, ովքեր արդեն փոխում էին դրոշը, և երբ փողոցն էինք անցնում, մեկ այլ խումբ քաղաքացիներ պատրաստվում էին էլի գալ՝ դրոշը փոխելու։ Հիմա Ֆրանսիայի հրապարակում իրարից անկախ մի քանի խումբ քաղաքացիներ եկել են՝ դրոշը փոխելու, որովհետև սա վերաբերում է մեր արժանապատվությանը․ սա է ամենակարևոր արձանագրումը»,-ասաց Քրիստինե Վարդանյանը։
Նա համոզված է, որ «Սասնա ծռերի» ձեռքով գործող իշխանությունն է այս կերպ պատասխան տալիս ապրիլի 5-ի հանրահավաքին։
«Պետք է արձանագրենք, որ իշխանությունը զավթած խմբակի պատասխանը Արցախի դրոշ ծածանելուն՝ այդ դրոշը պղծելն էր»,-ասաց Քրիստինե Վարդանյանը։