Ժնևում այսօր կշարունակվեն ՌԴ, ԱՄՆ֊ի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների միջև եռակողմ բանակցությունները.
«Միացյալ Նահանգները վարում էին Ուկրաինայի և Ռուսաստանի միջև երրորդ բանակցությունները: Երկու կողմերն էլ պայմանավորվել են տեղեկացնել իրենց երկրների ղեկավարությանը և շարունակել աշխատանքը՝ գործարքի կնքման նպատակով», — գրել է նա X սոցիալական ցանցում։
Դոնալդ Թրամփի ջանքերը հանգեցրել են զգալի առաջընթացի, նշել է Ուիթքոֆֆը՝ լրագրողների հետ զրույցում։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ժնևում կայացել է խաղաղ կարգավորման շուրջ բանակցությունների երրորդ փուլի առաջին օրը, որը տևել է շուրջ 4․5 ժամ։
Ռուսական պատվիրակությունը գլխավորել է նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին, ամերիկյանը՝ Ուիթքոֆը և Դոնալդ Թրամփի փեսա Ջարեդ Քուշները, ուկրաինականը՝ Վլադիմիր Զելենսկու գրասենյակի ղեկավար Կիրիլ Բուդանովը։
Այսօր մեկնարկում է բանակցությունների երկրորդ օրը։ Տեղի կունենան նաև տնտեսական հարցերով աշխատանքային խմբի հանդիպումներ, որի կազմում ընդգրկված է Ռուսական ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը, հայտնում է BBC news-ը: