Հայաստանի նախկին փոխվարչապետ չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը եւ հրաժարվել է ցուցմունք տալ ու պատասխանել որեւէ հարցի՝ որակելով մեղադրանքը քաղաքական եւ ակնհայտ ապօրինի։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է Արմեն Գեւորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Քիչ առաջ դուրս եկանք ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից։ Պարոն Արմեն Գեւորգյանը չի ընդունել իրեն առաջադրված մեղադրանքը եւ հրաժարվել է ցուցմունք տալ եւ պատասխանել որեւէ հարցի՝ որակելով մեղադրանքը քաղաքական եւ ակնհայտ ապօրինի։
Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորգարություն չհեռանալու մասին։ Արմեն Գեւորգյանը սկզբունքային գտնվելով իր դիրքորոշմանը որեւէ դատավարական փաստաթղթի չի ծանոթացել եւ ոչ մի որոշում, արձանագրություն չի ստորագրել։ Իսկ ինչ վերաբերում է վարույթի ընթացքում պատշաճ վարքագծի դրսեւորմանը, ապա պաշտպանական կողմը հայտարարել է, որ Արմեն Գեւորգյանը այսօր երկու անգամ վարույթն իրականացնող մարմնի կանչով պատշաճ ներկայացել է եւ որեւէ խուսափողական գործողություններ չի կատարել եւ չի պատրաստվում կատարել։ Ավելին՝ վերջինս պատրաստվում է մնալ ՀՀ-ում եւ իր ամբողջ ներուժը դնել հայ ազգի արժանապատվությունը բարձր պահելու եւ կատարելու հնարավորինն ու անհնարը, որպեսզի յուրաքանչյուր Հայորդի հպարտանա իր ազգի համար»։
Տես նաև՝ Արմեն Գևորգյանը այսօր հարվիրվել է ՀՔԾ հարցաքննության: