ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Արծվիկ Մինասյանը Armlur.am-ի հետ զրուցում անդրադարձել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սագսյանի այն հայտարարությանը, թե «Սահմանադրական փոփոխությունների վերաբերյալ հանրային քննարկումը պետք է սկսվի որքան հնարավոր է շուտ, նույնիսկ մինչև այդ փաստաթուղթը իրավաբանական լեզվով ձևակերպված լինի», ինչպես նաեւ Սահմանադրական դատարանի շուրջ կատարվող իրադարձություններին:
Մինասյանը խոսել է նաեւ այն մասին, թե ինչ որոշում կարող է կայացնել Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը Սահմանադրական դատարանի նախկին նախագահ Հրայր Թովմասյանի եւ երեք դատավորներ՝ Ալվինա Գյուլումյանի, Ֆելիքս Թոխյանի եւ Հրանտ Նազարյանի հետ կապված կառավարության ուղարկած հարցաշարին:
Արծվիկ Մինասյանը անդրադարձել է նաեւ երեք ուժերի՝ ՀՅԴ-ի, ԲՀԿ-ի եւ «Հայրենիք» կուսակցությունների կողմից ստեղծված աշխատանքային խմբին ու նշել, որ առաջիկայում իրենք հանդես են գալու հայտարարությամբ: