Արդեն տեղեկացրել ենք, որ Մոսկվայում կայացած` Անատոլի Խառլամպիևի հիշատակին նվիրված աշխարհի սամբոյի գավաթի խաղարկության մրցանակաբաշխության ժամանակ այն պահին, երբ հնչել է ՀՀ հիմնը եւ 90 կգ քաշային կարգում հաղթող ճանաչված Աշոտ Դանիելյանին հանձնվել է ոսկե մեդալ, երրորդ տեղը զբաղեցրած ադրբեջանցի մարզիկը հրաժարվել է լսել Հայաստանի հիմնը, ուստի կանգնած մնալու փոխարեն ծնկել է:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրեսը», հղում անելով Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանին, այդ քայլը վատ է դիտվել նաև մրցաշարին ներկա ադրբեջանական ղեկավարության կողմից: Ռուսաստանում Ադրբեջանի դեսպանատան ներկայացուցիչը մոտեցել և անձամբ ֆեդերացիայի նախագահից ներողություն է խնդրեց՝ հավաստելով, որ իրենք աշխատանքներ կտանեն մարզիկի հետ: Պատվանդանից իջնելուց հետո ադրբեջանցի մարզիկը նույնպես մոտեցել է Աշոտ Դանիելյանին և ներողություն խնդրել:
Մանրամասները՝ այստեղ: