Հունվարի 21-ին բանակցություններ կանցկացվեն Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի և աշխատանքային այցով Մոսկվա այցելած ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի միջև։ Այս մասին ասված է ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։
«Արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ղեկավարները մտքերի հանգամանալից փոխանակում կանցկացնեն ռուս-հայկական հարաբերությունների ողջ շրջանակի, ԵԱՏՄ-ի և եվրասիական տարածքում այլ ինտեգրացիոն ասոցիացիաների շրջանակներում համագործակցության և համաշխարհային օրակարգի արդի հարցերի շուրջ։
Ուշադրության կենտրոնում է լինելու Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակը՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հավասարակշռված կարգավորման հասնելու նպատակով։
Մենք ակնկալում ենք, որ առաջիկա հանդիպումը կանցնի կառուցողական ձևով, կնպաստի համագործակցության գործնական խնդիրների առաջխաղացմանը և կնպաստի Անդրկովկասում անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը»,- նշել են ՌԴ ԱԳՆ-ում։