ԱՀ կառավարության և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի համաֆինանսավորմամբ՝ Մարտակերտի Վիգեն Շիրինյանի անվան մարզադաշտում ընթանում են շինարարական և բարեկարգման աշխատանքներ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մարտակերտի շրջվարչակազմի աշխատակազմի քաղաքաշինության և տեղական ինքնակառա վարման բաժնի վարիչ, ճարտարապետ Հովիկ Գյուրջյանը՝ նշելով, որ մարզադաշտը կառուցվում է միջազգային չափանիշներին համապատասխան:
Նրա խոսքով՝ իրականացվել է մարզադաշտի հարթեցում և շուրջ 95 %-ով ավարտվել են տարածքի կանաչապատման աշխատանքներ:
«Մարզադաշտի տարածքում նորակառույց մասնաշենքի աշխատանքների շուրջ 50 %-ն ավարտված է. նախպատրաստվում ենք սկսել տանիքի տեղադրման աշխատանքները: Նորակառույց շինությունն իր մեջ ներառում է հանդերձարաններն ու լվացարանները: Գրեթե ավարտման փուլում են մարզադաշտի նստարանների տեղադրման աշխատանքները. նախատեսվում է տեղադրել ավելի քան 2300 նստարան: Մարզիկների համար նախատեսված առանձին սենյակներում իրականացվել են սվաղման աշխատանքներ, դրանք չորանալուց հետո կիրականացվեն նաև ներքին և արտաքին հարդարում»,-մասնավորապես ասել է Հ. Գյուրջյանը:
Ըստ մեր զրուցակցի՝ աշխատանքները նախատեսվում են ավարտին հասցնել ընթացիկ տարվա մինչև հունիսի 1-ը: