Այսօր, առավոտյան ժամը 09։35-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ էր ստացվել, որ Երևանի Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Կապույտ մզկիթում պայթուցիկ սարք է տեղադրված։
«Փրկարար ծառայության ինժեներական ջոկատը մզկիթի ողջ տարածքում կատարել է տեղազննման աշխատանքներ, որի արդյունքում վտանգավոր՝ պայթյունավտանգ ոչինչ չի հայտնաբերել։ Այսինքն՝ ահազանգը կեղծ էր պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել»,- կատարված աշխատանքների ավարտից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է վստահեցրեց ԱԻՆ աշխատակիցը։
Դեպքի վայր էին մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի կինոլոգիական և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խմբերը։