Վանաձորի միջոցառումների տանն այսօր ժողովրդական տոնախմբություն էր։ Ժամանել էին ազգային-հեղափոխական երգիչներ Սամվել Երանյանն ու Ներսիկ Իսպիրյանը։ Առիթը՝ Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության 129-ամյակին նվիրված հանդիպում-միջոցառումն էր։
Ինչպես տեղեկացնում է Yerkir.am-ի Լոռու մարզային թղթակիցը՝ ՀՅԴ Լոռու մարզային կառույցի կողմից նախաձեռնված միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամները, ՀՅԴ Լոռու մարզային կառույցի անդամները, ուսանողական, երիտասարդական և պատանեկան միությունների ներկայացուցիչները, համակիրներն ու բազմաթիվ քաղաքացիներ։
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ, Լոռու մարզային կազմակերպության պատասխանատու Արմենուհի Կյուրեղյանի շնորհավորանքի և ողջույնի խոսքից հետո ելույթներով հանդես եկան ՀՅԴ Լիբանանի Կենտրոնական կոմիտեի անդամ Մելիք Գարագավորյանը և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
Ժողովրդական տոնախմբությունը շարունակվեց գեղարվեստական կատարումներով, ասմունքներով, երգերով ու պարերով։