ԱՀ նախագահի հետ հանդիպմանը քննարկել ենք Արցախի տնտեսությանը նպաստող մի շարք ծրագրեր: Հանդիպումից հետո այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Էռնեկյան խմբի Հայաստանի մասնաճյուղի տնօրեն Խորխե Դել Ագիլա Էռնեկյանը:
Նա ասել է, որ Արցախի հետ իրենց համագործակցությունը սկսվել է դեռևս 1995 թվականին, երբ մեկնարկել է Գորիս-Ստեփանակերտ ավտոմայրուղու կառուցման աշխատանքները:
Խոսելով համագործակցության շրջանակներում իրականացվող աշխատանքների մասին՝ մեր զրուցակիցն ավելացրել է, որ իրենք աջակցում են Արցախում խաղողագործության զարգացմանը, ինչպես նաև ստացած բերքի իրացմանը, կատարում նաև ոռոգման համակարգերի վերականգնման աշխատանքներ:
Նա նաև նշել է, որ հանդիպմանը Նախագահին է ներկայացվել «Կոնվերս Բանկ» ՓԲ ընկերության կողմից գործարկվող ձեռներեց կանանց աջակցության ծրագիրը, որի շրջանակներում իրենք պատրաստակամ են աջակցելու Արցախի գործարար կանանց: