Պաշտոնական Բաքուն ակնկալում է, որ Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո Հայաստանի նոր կառավարությունը կհասկանա Ադրբեջանի «օկուպացված տարածքներից» զինված ուժերը դուրս բերելու անհրաժեշտությունը: Այդ մասին ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի հայտարարությունում. հայտնում է Интерфакс-Азербайджан-ը:
«Հույս ունենք, որ ընտրություններից հետո ՀՀ կառավարությունը կհասկանա, որ երկրի կայուն զարգացման համար չկա այլ ելք, քան զորքերի դուրս բերումը Ադրբեջանի օկուպացված տարածքներից»,- ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մեկնաբանությունում Ֆրանկոֆոնիայի ժամանակ ընդունված բանաձևի վերաբերյալ, որում ԼՂ հակամարտության մասին կետ է առկա:
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն նաև նշում է, որ, չնայած Հայաստանի` Ֆրանկոֆոնիայի կազմակերպությունը չարաշահելու ջանքերին, բանաձևում ընդգծվում է, որ հակամարտության կարգավորման հիմքն է Հելսինկյան եզրափակիչ ակտը: