Մեկնարկել է առողջապահության նախարարության (ԱՆ) խորհրդատուների առաջին խորհրդաժողովը, որին մասնակցում է նաև նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Երկօրյա միջոցառումը նախաձեռնել է առողջապահության նախարարությունը։
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ ողջունելով խորհրդաժողովի մասնակիցներին՝ Արսեն Թորոսյանն արդյունավետ քննարկում է մաղթել և կոչ արել բարձրաձայնել անհանգստացնող բոլոր հարցերը և խնդիրները։
ԱՆ պատասխանատուները խորհրդատուներին են ներկայացրել առողջապահության նախարարության որդեգրած քաղաքականությունը, առաջիկա նախատեսվող ծրագրերը։
Գործընկերները քննարկել են առողջապահության քաղաքականության գերակայություններն ու առաջնահերթությունները, մասնավորապես համընդհանուր բժշկական ապահովագրության համակարգի, դեղատոմսեր դուրս գրելու և դեղեր բաց թողնելու կարգի, հիվանդանոցներում կլինիկական ֆարմացևտի ինստիտուտի ներդրման, մասնագիտական հավաստագրման գործընթացի հստակեցման անհրաժեշտության, բուժօգնության որակի բարելավման, մոր և մանկան առողջության պահպանման ծառայությունում առկա իրավիճակի և հիմնախնդիրներին վերաբերող հարցերի շուրջ։
Հանդիպման ընթացքում շեշտվել է խորհրդատուների դերը՝ քննարկված հարցերում։