Մենք գիտենք, որ բանակն այս իշխանությունների համար առաջնահերթություն չէ, և նրանք փորձում են բանակը կազմաքանդել: Այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց գյուղատնտեսության նախկին նախարար Արթուր Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով ԳՇ պետի մասին Կառավարության այսօրվա հայտարարությանը:
«Կառավարության հայտարարությունը, իհարկե, զարմանալի չէ, իրենք իրենց գծի մեջ են և հետաքրքիր է՝ ինչպես են կարողանալու իրականացնել, քանի որ այստեղ հարցը միայն Օնիկ Գասպարյանի անձը չէ, ամբողջ հրամանատարական կազմն է, պիտի ամբողջը փոխե՞ն: Իհարկե, ես հասկանում եմ, որ բանակն այս իշխանությունների առաջնահերթությունների մեջ չէ, այլապես բանակը չէին կազմաքանդի, բայց ինձ հետաքրքիր է՝ ինչպես են պատկերացնում հաջորդ քայլը»,- ասաց Արթուր Խաչատրյանը:
Նա նաև անդրադարձավ ԳՇ պետի պաշտոնում Արտակ Դավթյանին նշանակելու վերաբերյալ Նիկոլ Փաշինյանի ներկայացրած միջնորդությունը:
«Արտակ Դավթյանին նշանակելով՝ Փաշինյանը փորձում է բանակը պառակտել, ինձ հետաքրքիր է՝ ինչպես պետք է Արտակ Դավթյանը աշխատի մյուսների հետ, իսկապես հետաքրքիր է»,- ասաց նա:
Նախկին նախարարը նաև անդրադարձով ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի գործողություններին՝ մեկնաբանելով դրանք՝ որպես վճռականությունից խուսափելու քայլեր: