«Ժողովուրդ»-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունն այս տարվա հոկտեմբերին միայն բջջային հեռախոսների ծառայություններից օգտվելու համար բջջային կապի օպերատորին փոխանցել է ավելի քան մեկ միլիոն դրամ: Հաշվի առնելով այն փաստը, որ նախարարության պաշտոնյաներն օգտվել են «ԱրմենՏելի» (ապրանքանիշը՝ «Բիլայն») ծառայություններից, իսկ վերջինիս սակագները ամենացածրն են, կարելի է ասել, որ սփյուռքի նախարարությունում շատախոսների պակաս չկա:
Նրանք շրջում են հեռախոսներն ականջներին, իսկ վճարում ենք մենք՝ հարկատուներս: Ու սա կապի ներկայիս ժամանակակից միջոցների պայմաններում: Տեղեկացնենք, որ սփյուռքի նախարարությունը ֆիքսված կապի համար էլ վճարել է 2 միլիոն 750 հազար դրամ: Մի խոսքով՝ բավական չէ, որ հարկատուների հաշվին անիմաստ նախարարություն են պահում, մի բան էլ պարզվում է, որ այս գերատեսչությունում խոսելու սիրահարների մի հսկա բանակ կա»,- գրում է թերթը։