ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի ոլորտում ունեցած մեծ ներդրման համար, նախարարության «Բացառիկ ծառայությունների համար» ոսկե մեդալով պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր արտիստ, երգահան եւ երաժշտական պրոդյուսեր Արա Գեւորգյանին:
«Ես` որպես սպորտի ներկայացուցիչ, գիտեմ, թե որքան ոգեւորիչ կարող է լինել երաժշտությունը, որի տակ մեր մարզիկները ելույթ են ունենում: Կարող եմ նշել բազմաթիվ օրինակներ, երբ ձեր ստեղծագործությունների տակ են նրանք հաղթել» – հանդիպման ժամանակ ասել է Գաբրիել Ղազարյանը:
Արա Գեւորգյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին պարգեւի համար՝ նշելով, որ այն պարտավորեցնող է, եւ ինքը հետագայում էլ կշարունակի իր երաժշտությամբ ազգային հայրենանվեր գաղափարներ սերմանել՝ նպաստելով մեր մարզիկների նոր մարզական նվաճումներին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ սպորտի և Երիտասարդության հարցերի նախարարության պաշտոնական կայքը: