«Ժողովուրդ»-ը գրում է. «Ո՞ր դատավորին տրամադրել ոստիկանների հսկող խումբ, որին ոչ: Ինչպե՞ս որոշել՝ որ դատավորին են շատ ճնշել, որին քիչ: Հայտնի է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքը փոխելու միջնորդությունը մերժած դատավոր Աննա Դանիբեկյանին հետապնդողները` Նարեկ Մութաֆյանն ու Սարգիս Օհանջանյանը կալանավորվել են:
Ոստիկանությունը, սակայն, ինչպես armlur.am-ն է տեղեկացնում, Դատական դեպարտամենտի դիմումով Դանիբեկյանի անվտանգությունը ապահովելու համար ոստիկանության աշխատակիցներ է տրամադրել:
ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում սա հարցի իրավիճակային լուծում է համարել: Ասել է. «Իշխանությունն է՛լ, ընդդիմադիր ուժերի ղեկավարներն է՛լ պետք է ասեն՝ հարգելի՛ ժողովուրդ, չփորձեք դատավորին մոտենալ` անկախ այն բանից` դատավորի կայացրած ակտը ձեր դուրը եկել է, թե ոչ, չփորձեք մոտենալ մի մետրից ավելի»: Այդ երկու անձը, ըստ Վարդազարյանի, այնքան են մոտեցել դատավորին, որ կարելի է խոսել դատավորի վրա ճնշման եւ դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի մասին»: