Մարիուպոլից 200 կմ հեռու գտնվող «Ազով»-ի ստորաբաժանումը, ծանր զրահատեխնիկայի և տանկերի աջակցությամբ, տեղափոխվում է Ուկրաինայի արևելք. հայտնել է Ուկրաինայի Ազգային կորպուսի կենտրոնական շտաբի ղեկավար Մաքսիմ Ժորինը։
Հիշեցնենք, որ ռուսական ուժերը կենտրոնացել են Ուկրաինայի հարավում և արևելքով` ձգտելով իրենց վերահսկողության տալ վերցնել ամբողջ Դոմբասը` այն կապելով Ղրիմի թերակղզուն:
«Ազով» հատուկ նշանակության ջոկատի առանձին խումբը շարժվում է դեպի հարավ և արդեն հասել է Զապորոժիե։ Ուկրաինայի հարավ-արևելքում տեղակայվել է զինյալների մեծ ստորաբաժանում՝ լրիվ հանդերձանքով՝ ծանր զրահատեխնիկայի և տանկերի աջակցությամբ։ Ժորինն ընդգծել է, որ Կիևի մոտ իբր «ռուսական զորքերի ջախջախումից հետո ստորաբաժանումները շարժվում են դեպի Ուկրաինայի արևելք» (ռուսները նահանջել էին Կիևից իրենց կամքով` ուժերը կենտրոնացնելով արևելքում ու հարավում)։