Պոլսում Հայոց պատրիարքարանի եկեղեցական խորհրդի նախագահ Սահակ եպիսկոպոս Մարաշլյանի պաշտոնական հրաժարականից հետո պոլսահայ հիմնադրամների մի շարք ներկայացուցիչների շրջանակներում խուճապ է առաջացրել:
Հիշեցնենք, որ տեր Մարաշլյանն իր հրաժարականի հարցում մեղադրել էր Պոլսի հայոց պատրիարքի փոխանորդ Արամ Աթեշյանին՝ նշելով, որ նա ամեն կերպ խոչընդոտում է նախընտրական գործընթացնի ու խախտում եկեղեցական կարգը: Նրա խոսքով՝ Աթեշյանը շարունակում է մնալ փոխպատրիարքի աթոռին մանիպուլյացիայի և սպառնալիքների միջոցով:
Ըստ «Ակօս»-ի՝ Աթեշյանի և Մարաշլյանի միջև խնդիրները, ինչպես նաև հրաժարականի հարցը օրենքի շրջանակներում քննարկելու նպատակով Պոլսի հայկական համայնքի ներկայացուցիչներն ու հիմնադրամների նախագահները ժողով կգումարեն:
«Ակօս»-ի հետ զրույցում հիմնադրամների մի շարք ներկայացուցիչներ իրենց անձնական կարծիքն են հայտնել Մարաշլյանի հրաժարականի վերաբերյալ: Ոմանք ճիշտ են գնահատել Մարաշլյանի քայլը, մինչդեռ շատեր հրաժարականը համարել են մի շարք բացթողումների և թերացումների հետևանք: