Քիչ առաջ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանը հրապարակեց Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով դատավճիռը: Դատարանը վճռեց անհապաղ կալանքից ազատ արձակել գործով ամբաստանյալներ Գևորգ Սաֆարյանին, Հրայր Թոփչյանին, Սասունիկ Կիրակոսյանին, Գալուստ Գրիգորյանին, Ներսես Պողոսյանին և նրանց նկատմամբ խափանման միջոց ընտրել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանի վճռով Ժիրայր ՍԵֆիլյանը դատապարտվեց 5 տարի 5 ամիս ժամկետով ազատազրկման: Դատարանը միաժամանակ բավարարեց Սեֆիլյանի պաշտպան Տիգրան Եգորյանի միջնորդությունը և նրա նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխարինեց պատգամավորների անձնական երաշխավորագրով ազատ արձակելով:
Դատարանը տեղեկացրեց, որ Սեֆիլյանի համար երաշխավորագիր ներկայացրած պատգամավորներից յուրաքանչյուրի կողմից դատարանի դեպոզիտ հաշվին 500.000 ՀՀ դրամ վճարումից հետո Սեֆիլյանն ազատ կարձակվի կալանքից: