Բարձրաստիճան պաշտոնյաներից կազմված ֆինանսական բուրգի վերաբերյալ ՀՔԾ-ում քննվող քրեական գործի մասին վերջին շրջանում տարաբնույթ տեղեկություններ են հրապարակ նետվում: Թե դրանցից որ մասն է դառնում քննության առարկա, իսկ որ մասի վրա են իրավապահները աչք փակում, ապագան ցույց կտա: Բայց մի բան այս պահին հաստատ է. Երևանի նախկին ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանը հավաստիացնում է, որ ինքը որևէ առնչություն չունի այդ բուրգի հետ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում Նազարյանը նշել է. «Պարզապես ծիծաղելի փորձեր են ինձ նման պատմությունների մեջ մտցնելը: Վստահեցնում եմ Ձեզ, որ դրանք հերյուրանքներ են»: Այդ դեպքում ինչո՞ւ եք լռում, ինչո՞ւ չեք ներկայացնում Ձեր հակափաստարկները և ինչո՞ւ չեք մեկնաբանում Ձեզ պաշտոնանկ անելու պատճառները. «Ժողովուրդ»-ի թղթակցի հարցերին պարոն Նազարյանը պատասխանել է. «Ես իմ լռությամբ արհամարհում եմ սուտը: Ժամանակը բոլոր հարցերի պատասխանը կտա: Համբերեք, և ամեն ինչ կընկնի իր տեղը»: