«Միասին» հասարակական-քաղաքական շարժման ներկայացուցիչները կառավարության շենքի դիմացից շարժվել են դեպի Գլխավոր դատախազություն։ Ինչպես նախօրեին տարածած հաղորդագրությամբ էին տեղեկացրել, փաստաթղթային հիմնավորումներով պայմանավորված, հաղորդում են ներկայացնելու ՀՀ Գլխավոր դատախազությանը և Քննչական Կոմիտեին՝ Նիկոլ Փաշինյանի և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի նկատմամբ ՀՀ Քր.Օրենսգրքի 299 հոդվածով քրեական վարույթ հարուցելու պահանջով:
«Այսօրվա իրավական համակարգն իրենց անձնական օգրագործման համար է, որը ծառայում է Նիկոլի կլանին և ՔՊ-ականնեին։ Քրեական օրենսգրքում չեք գտնի մի կետ, որով սրանք ներկայանալի չլինեն՝ որպես հանցագործներ, թե՛ սպանություններ և հայրենիքի հողեր հանձնել, թե՛ դավաճանություններ, թե՛ Սահմանադրական խախտումներ։ Մենք պարտավոր ենք դա վավերացնել, և երբ իշխանափոխություն լինի դրանք բոլորն ընթացք կունենան։ Այս հանցագործությունների արդյունքում մենք պետականություն և երկիր ենք կորցնում»,-այս մասին ասաց գրող, հրապարակախոս, հանրային գործիչ Խաչիկ Մանուկյանը։