Թուրքական CNN Türk-ի «Հունաստանը պատերազմի՞ է պատրաստվում» թեմայով քննարկում է տեղի ունեցել, որի ընթացքում մի շարք թուրք գործիչներ սկսել են քննարկել իրենց արևմտյան հարևանի հետ պատերազմի հավանականությունը:
Հյուրերից մեկը՝ Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերի նախկին ղեկավար Էրդողան Քարաքուշը, ասել է, թե ինչ կլինի, եթե Հունաստանը պատերազմի Թուրքիայի հետ: Նրա կարծիքով՝ թուրքական ցամաքային զորքերի համար առաջին թիրախը կլինի հունական Սալոնիկ քաղաքը, իսկ հունականինը` Ստամբուլը:
Ըստ Քարաքուշի՝ Աթենքն ամբողջությամբ հանձնվել է ամերիկացիներին, և երկրում կան մոտ 20 ամերիկյան ռազմակայաններ: Դրանց հիմնական նպատակը Թուրքիան և Ռուսաստանը շրջապատելն է:
Պատը, որի շինարարությունը Թուրքիայի սահմանների մոտ վերջերս հույներն ավարտել են, գեներալի կարծիքով, կառուցվել է ոչ թե փախստականների, այլ թուրքական զրահամեքենաների դեմ. այն կարող է դիմակայել թուրքական զրահատեխնիկայի հարձակմանը: