Այսօր կառավարության հերթական նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն օրակարգին անցնելուց առաջ հանձնարարական տվեց տեխնիկական փորձաքննության ոլորտում առկա խնդիրների վերաբերյալ: Նա նշեց, որ ԱԻ նախարարություն այցի ընթացքում վեր են հանվել գործնական խնդիրներ:
«Փորձաքննության իրականացման ոչ պատշաճ դեպքերն իրական վտանգ են ներկայացնում մեր համաքաղաքացիների առողջության ու անվտանգության համար: Այս խնդրին հարկավոր է տալ համակարգային լուծում: Հանձնարարում եմ ԱԻ նախարարին` մեկամսյա ժամկետում կառավարության աշխատակազմին ներկայացնել այս ոլորտի խնդիրների համալիր լուծման առաջարկություններ, տեխնիկական փորձաքննության ոչ պատշաճ իրականացման համար պատասխանատվության հստակ միջոցներ սահմանել»,- ասաց վարչապետը:
Նա նաև հանձնարարեց մտածել ոլորտը բարեփոխելու մեխանիզմների, խնդիրների կարգավորման այլընտրանքային լուծումների մասին, ներգրավել ապահովագրական մեխանիզմներ: