ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի վերջին ճաշկերույթը ՀՀ քաղաքացիների գրպանի վրա բավական թանկ է նստել: «Ժողովուրդ»-ը պարզել է, որ ապրիլի 15-ին «Արմենիա» ռեստորանում Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի անդամ երկրների պատվիրակությունների հետ հանդիպման շրջանակներում կազմակերպված ճաշի համար ՀՀ պետբյուջեից ծախսվել է 1,3 մլն դրամ: Այդ ճոխ հյուրասիրությունը կազմակերպվել է ՀՀ վարչապետի անունից:
Պաշտոնական ճաշկերույթին մասնակցել է 40 հոգի (յուրաքանչյուր անձի համար վճարվել է մոտ 35 հազար դրամ): Իսկ մեկ ամիս առաջ՝ մարտի 20-ին, ՀՀ կառավարություն ժամանած պաշտոնական հյուրերի համար ճաշկերույթը, որին մասնակցել է 9 հոգի, ՀՀ քաղաքացիների վրա նստել է մոտ 235 հազար դրամ: Այդ ճաշկերույթն էլ տեղի է ունեցել «Աի-Լեոնի» ռեստորանում: Թերթը հավելում է, որ մյուս գերատեսչությունների ճաշկերույթներն անհամեմատ էժան են լինում: