Քաշքշուկ տեղի ունեցավ Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանի աջակիցների ու ոստիկանների միջև Քննչական կոմիտեի բակում, որտեղ հարցաքննում էին Փարամազյանին՝ հայտնում է Yerkir.am-ը։
Վեճը ծագեց այն բանից հետո, երբ աջակիցները փակել էին ՔԿ-ի դիմացի փողոցը, բայց տաքսու մի վարորդ ցանկանում էր անցնել Քննչական կոմիտեի շենքի դիմացի՝ փակված ճանապարհով։
Քաջարանի քաղաքապետը դուրս եկավ, հանդարտեցրեց իր աջակիցներին, ոստիկաններին մի կողմ հրեց և կարգավորեց իրավիճակը։
Նշենք, որ Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանն այսօր հրավիրվել էր ՀՀ քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության։ Ենթադրվում է, որ Փարամազյանը հարցաքննվելու է ապօրինի հավաքներ կազմակերպելու եւ անցկացնելու վերաբերյալ հարուցված քրեական գործով։ Նույն քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել Գորիսի քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանին եւ կալանքի միջնորդություն ներկայացվել դատարան։ Սյունիքի մարզի բոլոր համայնքապետերը, այդ թվում Քաջարանի համայնքապետը պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը: