ԲՀԿ-ն չի մասնակցելու Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի անցկացման գործընթացին՝ ըստ Yerkir.am-ի ասաց ՀՀ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատագամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ԲՀԿ-ն քաղաքական խորհրդի նիստի ավարտից հետո։
Նա տեղեկացրեց, որ նիստին քաղաքական խորհրդի անդամներից բացի մասնակցել են տարածքային կառույցի պատասխանատուները, Գագիկ Ծառուկյանը լսել է նրանց կարծիքը, իր խոսքն ասել և որոշել են,որ Բարգավաճ Հայաստանը մշտապես կողմ է եղել ուղիղ ժողովրդավարության գործիքին, ինչպիսին հանրաքվեն է, բայց չեն կարող որևէ մասնակցությոն ունենալ իրավական առումով խոցելի այս գործընթացին։
«Ակնհայտ է, որ այս գործընթացի հենց սկզբից իշխանությունը իրավական հարթությունից հարցը տեղափոխել է բացառապես քաղաքական հարթություն՝ խնդիրը վերածելով սև-սպիտակի կործանարար հակամարտության, մինչդեռ ԲՀԿ-ի համար մեր հասարակության մեջ ջրբաժաններ ստեղծելու գործելաոճը մշտապես եղել է անընդունելի»,-պարզաբանեց Նաիրա Զոհրաբյանը։