ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական Միությունը խիստ դատապարտում է «Հասմիկ» մանկական ճամբարում վերջերս տեղի ունեցածը: Անընդունելի ենք համարում երեխաների արժանապատվությունը և համբավը ոտնահարող, ազգային արժեքները ծաղրող, ծրագրավորված և բացահայտ այլասեռական բնույթի քարոզչությունը:
Ուստի կոչ ենք անում մտահոգ քաղաքացիներին` զերծ մնալ երեխաների ինքնությունը բացահայտող նյութերի հրապարակումից , պատկան մարմիններին՝ անհապաղ և համակողմանի իրականացնել քննություն և տալ երևույթի իրավական գնահատականը, անհրաժեշտության դեպքում երեխաներին ցուցաբերել հոգեբանական աջակցություն։ Այդուհանդերձ, հորդորում ենք մեր հայրենակիցներին` չխուսափել երեխաներին ուղարկել ամառային այն ճամբարները, որտեղ առողջ մթնոլորտում իրականացվում են արդյունավետ կրթադաստիարակչական և ժամանցային ծրագրեր:
Որպեսզի վստահ լինեք, որ ձեր երեխան գտնվում է առողջ մթնոլորտում, ծանոթացեք պատասխանատու կազմի և ծրագրի հետ, և մշտապես հետաքրքրվեք ծրագրի ընթացքի մասին։