Գալիք տարվա բյուջեի նախագծի քննարկումների ընթացքում, այսօր խորհրդարանում փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանն ասել է, որ «Սասնա ծռեր» խմբավորման կողմից ՊՊԾ գնդի գրավման ժամանակ ոստիկանությունը մեծ վնասներ է կրել` 300 մլն դրամի չափով, սակայն կառավարությունը արտաբյուջետային միջոցների հաշվին փոխհատուցել է միայն 100 մլն դրամի չափով:
Հաջորդ տարի ՀՀ ոստիկանության պահպանման ծախսերը նախատեսվել են 36,413.0 մլն դրամի չափով, որն ամբողջությամբ ուղղվելու է ընթացիկ ծախսերի ֆինանսավորմանը: 2016թ. պետական բյուջեի համեմատ նախատեսվում է ֆինանսավորումն ավելացնել 3,2 մլն դրամով։
Փոխոստիկանապետն անդրադարձել է նաեւ այն հարցին, թե արդյոք շա՞տ են Հայաստանում ոստիկանները: «Միշտ շահարկվում է, թե Հայաստանում ոստիկանների թիվը չափազանցված է: Ըսկի էլ էդպես չի»,- հայտարարեց փոխոստիկանապետ Եղիազարյանը` նշելով, որ ՀՀ-ում 100 հազար բնակչին ընկնող ոստիկանների թիվը պակաս է Հունգարիայից, Բուլղարիայից, Մակեդոնիայից։
Իսկ, թե Հանրապետությունում ի վերջո որքա՞ն ոստիկան կա, Եղիազարյանը հրաժարվեց պատասխանել` շեշտելով, որ դա գաղտնիք է: