Այն, որ ՀԱԿ-ը հիմա արտահերթ նախահագահական ընտրությունների փոխարեն Սերժ Սարգսյանի հրաժարականն է պահանջում, ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը yerkir.am-ի հետ զրույցում համեմատեց «Ոսկե ձկնիկի» պառավի պահվածքի հետ` այս չեմ ուզում, այն եմ ուզում:
Խորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչը չցանկացավ պատասխանել ՀԱԿ-«Ժառանգություն» հավանական համագործակցության մասին` մեր թղթակցի հարցին, միայն պատասխանեց, որ «դա հավանական է այնքանով, որքանով որ»:
ՀԱԿ-իշխանություն երկխոսության վերաբերյալ մի շարք հարցերի Մարտիրոսյանը պատասխանել եւս չցանկացավ, նշելով` թե «էլ դարդ ու ցավ չունի, ՀԱԿ-ի հարցերին պետք է պատասխանի»:
Անդրադառնալով սեփական կուսակցությանը` պատգամավորը նշեց, որ «Ժառանգությունը» հսկայական խնդիրներ ունի: Մեր այն դիտարկմանը, թե այդ խնդիրների մեջ նաեւ նոր խորհրդարանում հայտնվելն է, Մարտիրոսյանը վստահեցրեց, որ դա հսկայական խնդիր չէ, այլ զուտ անհանգստություն: