«Ըստ մեզ հասած տեղեկությունների՝ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր անհատական նախաձեռնությամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանին խոստացել է ստեղծված իրավիճակում արցախցիներին Հայաստան տեղափոխելով՝ աջակցություն ցուցաբերել, որպեսզի մասնակցեն վերջինիս ցույցերին:
Մասնավորապես՝ «Ազատ Հայրենիք», «Քաղաքացիական միացյալ դաշինք» և «Միացյալ Հայրենիք» կուսակցությունները պատրաստականություն են հայտնել հաջակցություն Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի 830 քաղաքացու տեղափոխել Հայաստան: Սակայն, վերոնշյալ նախաձեռնությունը տապալվել է:
Ըստ նույն աղբյուրների՝ վերոնշյալ կուսակցական գրասենյակներից զանգերին կուսակից ընկերները պատասխանել են հայհոյանքներով և մերժել միանալ Ա. Հարությունյանի նախաձեռնությանը: Ավելին՝ մինչև իսկ հրաժարվել են խոստացված 20 հազար դրամներից: Ըստ էության, մինչև այս պահը չի հաջողվել արցախցուն բանակի դեմ դուրս հանել»,- գրում է թերթը:
Նյութն ամբողջությամբ կարդացեք թերթի այսօրվա համարում: