2446 դիտում, 3 օր առաջ - 2025-03-26 15:12
Կիևը շարունակում է հարձակումները ՌԴ էներգետիկ ենթակառուցվածքների վրա. ՊՆ
Կիևի ռեժիմը շարունակել է հարվածել ռուսական էներգետիկ օբյեկտներին՝ վնաս հասցնելով Ռուսաստանի քաղաքացիական էներգետիկ ենթակառուցվածքին, հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Չնայած Զելենսկու հրապարակային հայտարարությանն այն մասին, որ ինքն ընդունում է քաղաքացիական էներգետիկ օբյեկտների վրա հարձակումները դադարեցնելուն ուղղված՝ Էր-Ռիադում մարտի 24-ին ձեռք բերված ռուս-ամերիկյան պայմանավորվածությունները, Կիևի ռեժիմը շարունակել է հարվածներ հասցնել ՌԴ էներգետիկ ենթակառուցվածքին», - նշված է հայտարարության մեջ։
Գիշերը Ղրիմի ափերի մոտ երկու ուկրաինական հարվածային անօդաչու է խոցվել, որոնց թիրախը Գլեբովսկի գազի ստորգետնյա պահեստն էր։
Բացի այդ, գերատեսչությունում ընդգծել են, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը անօդաչուներով հարձակվել են Բրյանսկի և Կուրսկի մարզերի էներգետիկ օբյեկտների վրա։ Մի շարք սպառողներ մնացել են առանց հոսանքի։