Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով զոհվածների թվաքանակը հասել է 154-ի, հիվանդանոցներում ծանր վիճակում գտնվում 120 քաղաքացի: Այդ մասին հայտարարել է Լիբանանի առողջապահության նախարար Համեդ Հասանը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր 137 զոհի մասին: «Լիբանանի առողջապահության նախարար Համեդ Հասանը հայտարարել է զոհվածների վերաբերյալ վերջին տվյալների մասին, նրանց թիվը հասել է 154-ի: Վիրավորների թվաքանակը մոտավորապես 5 հազար է»,-գրում է լիբանանյան NNA գործակալությունը: Նախարարը նշել է, որ հիվանդանոցներում ծանր վիճակում է գտնվում 120 մարդ, ուստի զոհերի թիվը կարող է ավելանալ: Փրկարարա-որոնողական գործողությունը շարունակվում է Բեյրութի նավահանգստի տարածքում եւ մերձակայքում ավերված թաղամասերում: Գործողությանը մասնակցում են Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության մասնագետները եւ այլ երկրներից ժամանած փրկարարներ: