Ռուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում շարունակվող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչի առաջին պարտիայում Լևոն Արոնյանը սպիտակներով խաղաղ դաշն կնքեց ֆրանսիացի Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավի հետ:
Քառորդ եզրափակիչի երկրորդ պարտիաները տեղի կունենա սեպտեմբերի 24-ին: Հաղթող չլինելու դեպքում պայքարը կշարունակվի թայ-բրեյքում:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի մյուս 3 ներկայացուցիչները դուրս են մնացել պայքարից: Ռոբերտ Հովհաննիսյանը եւ Հայաստանի գործող չեմպիոն Արման Փաշիկյանը չէին հաղթահարել առաջին շրջանի արգելքը, իսկ Սերգեյ Մովսեսյանը երկրորդ շրջանում պարտվել էր չինացի Դին Լիրենին:
Լևոն Արոնյանն աշխարհի գործող գավաթակիրն է:
Աշխարհի Գավաթ. Լևոն Արոնյանը և Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավը չպարզեցին հաղթողին Քառորդ եզրափակիչի առաջին պարտիայում: Ռուսաստանի Խանտի Մանսիյսկ քաղաքում շարունակվող շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչի առաջին պարտիայում Լևոն Արոնյանը սպիտակներով խաղաղ դաշն կնքեց ֆրանսիացի Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավի հետ: Քառորդ եզրափակիչի երկրորդ պարտիաները տեղի կունենա սեպտեմբերի 24-ին: Հաղթող չլինելու դեպքում պայքարը կշարունակվի թայ-բրեյքում: Հիշեցնենք, որ Հայաստանի մյուս 3 ներկայացուցիչները դուրս են մնացել պայքարից: Ռոբերտ Հովհաննիսյանը եւ Հայաստանի գործող չեմպիոն Արման Փաշիկյանը չէին հաղթահարել առաջին շրջանի արգելքը, իսկ Սերգեյ Մովսեսյանը երկրորդ շրջանում պարտվել էր չինացի Դին Լիրենին: Լևոն Արոնյանն աշխարհի գործող գավաթակիրն է: