Այսօր կառավարության նիստում ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը ներկայացրեց Քաթարի Հանրապետության քաղաքացիների՝ Հայաստան առանց մուտքի վիզայի մուտք գործելու վերաբերյալ նախագիծը, որը Հայաստանի մուտքի ազատականացման ընդհանուր քաղաքականության համատեքստում է:
«Որոշման ընդունումը ինչպես կնպաստի զբոսաշրջության խթանմանը, այնպես էլ հիմք կհանդիսանա երկկողմ համագործակցության մի շարք նոր ոլորտների ուրվագծման և զարգացման համար»,- ասաց Քոչարյանը և նշեց, որ Քաթարի քաղաքացիների համար հունիսի 10-ից կսահմանվի առանց մուտքի վիզայի ռեժիմ:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հետաքրքրվեց, թե, ընդհանրապես, զբոսաշրջության կոմիտեից ցանկ ունե՞նք, թե որ երկրների հետ է վիզաների արտոնյալ ռեժիմը ցանկալի, որպեսզի զբոսաշրջությունը խթանվի: Շավարշ Քոչարյանը հայտնեց, որ հիմա քննարկվում է ևս մի շարք երկրների հետ վիզային ռեժիմի ազատականացման խնդիրը: